Restorans Umami Fotopano.lv[:en]360 degree panoramas and virtual tour [:lv]360 grādu panorāmas un virtuālās tūres [:ru]360-градусные панорамы и виртуальные туры

Restorāns Umami


Centrs, Rīga

Mazajam restorānam Umami Ģertrūdes ielā piemīt kāda nebūt ne tik bieži sastopama īpašība – mājīga šika sajūta, kādu parasti asociē ar Rieteumeiropas pilsētām. Interjers, lai arī neuzbāzīgs, taču pārdomāts līdz detaļām. Daļa galdu darināti no eleganta melna stikla, daļa – no koka, savukārt lieliskie 24 dizaina krēsli ir no pulēta metāla ar melnām sēdvirsmām. Vīna glāzes ir nevis apaļas, bet kantainas.

Umami (no japāņu valodas „umai” – „gards”, „mi” – „garša”) gastronomijas pasaulē apzīmē piekto garšu – to netveramo sajūtu, kas nav izskaidrojama ar tradicionālo “salds”, “sāļš”, “rūgts”, “skābs” un, ko šīs sajūtas piemeklētie visbiežāk raksturo ar labsajūtas pilnu “ņammm”. Pats restornāna saimnieks Elmārs Tannis to sauktu par pikantumu.

Restorānā līdzās Zanes Lūses gleznām ievērosiet arī Elmāra Taņņa meitas darbu, kas tapis viņas 14 gadu vecumā. Tā ir klusā daba ar tukšu šķīvi un tam abpus novietotiem galda piederumiem, no kuriem viens ieguvis pavisam reālus un dimensionālus apveidus – tajā metāla dakšiņa darba kompozīcijā aizstāj izgleznoto. Dakšiņa nevilšus vedina rīkoties – pasniegties pēc tās, baudīt kumosu un atklāt „umami”.

Aiz lielajiem logiem kūsā ielas dzīvīgums, pie Umami griestiem sparīgi griežas divi ventilatori, un apmeklētāji bauda…

Iepatikās? Apskatieties arī citus mūsu darbus.
Atvērt jaunā logā.